fbpx

Süreç

Taşıyıcı annelik yoluyla çocuk sahibi olma süreci

1. Danışma

Rezervasyon danışmanlığı sırasında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir, taşıyıcı annelik süreci, zaman çizelgesi ve maliyetler konusunda detaylı bilgi edinebilirsiniz. Tüm görüşmeler, video konferans yoluyla ya da dünya çapında seyahat ettiğimiz pek çok şehirden birinde yüz yüze yapılabilir.

2. Başlangıç

Taşıyıcı annelik sürecine başlamaya karar verdiğinizde vekalet sözleşmesini imzalayarak ilk adımı atarsınız. Bu unutulmaz yolculuğun sizin için en kolay ve en keyifli şekilde geçmesini sağlamak için her adımda yanınızda oluruz.

3. Eşleştirme

Bir sonraki adımımız kişiliğiniz, ihtiyaçlarınız, ve beklentilerinizle uyumlu taşıyıcı anne adaylarını ve gerektiğinde bağışçı adaylarını belirlemektir. Adaylarımızla görüşüp aralarından arzu ettiğiniz şekilde seçim yaparsınız. Bu aşamada sorunsuz ve doyurucu bir iletişim gerçekleştirmek için yanınızda oluruz.

4. Tıbbi Tarama ve yasal işlemler

Eşleştiğiniz taşıyıcı anne ve gerekli durumlarda donörler tıbbi ve psikolojik taramalardan geçerek embriyo transferi için hazırlanır. Bu sırada yasal işlemlerle ilgili olarak hazırlıklar yapılır ve masraf hesabınız hazırlanır. Bu gereklilikler tamamlandığında IVF uzmanımız sürecin ana hatlarını belirten bir döngü takvimi hazırlar.

5. Tıbbi Döngü Yasallaştırma

Taşıyıcı anne ve donörler IVF (in vitro fertilizasyon) için tıbbi olarak hazırlanır. Bu süreçte hukuki anlaşmalar gerçekleştirilir. Geleceğin aileleri ile taşıyıcı anne ve donör arasında uygun şekilde yürütülen anlaşmalarla, her bir tarafın hak ve yükümlülükleri yasal olarak güvence altına alınır. Doğurganlık yasasında deneyimli ve yüksek vasıflı avukatlarımız ile görüşebilir, ya da kendi seçtiğiniz bir avukatla çalışabilirsiniz.

6. Hamilelik

Yaklaşık 10 ila 12 haftalık hamileliğin ardından, IVF uzmanı taşıyıcı anneyi doğum uzmanına teslim eder.

Süreç boyunca her adımda yanınızdayız ve ekibimiz ortaya çıkabilecek soru ve sorunlara çözüm üretmek için her zaman hazırdır.

Danışma
10%
Başlangıç
25%
Eşleştirme
40%
Tıbbi Tarama
65%
Tıbbi Döngü ve Yasallaştırma
65%
Hamilelik
100%

Süreç nasıl ilerliyor?

Programın başladığı ilk günden bebeğinizle evinize girene kadar her adımda yanınızdayız.

• Size yapmanız gereken testlerin listesini gönderiyoruz. Bulunduğunuz şehirde bu testleri yapıp sonuçlarını bizimle paylaşıyorsunuz. Sonuçlara göre sürecinizi planlayıp size sunuyoruz.

• Tercihinize göre hazırlığınızı bulunduğunuz şehirde doktorumuzun online takibi ile ya da Gürcistan’a gelerek hastanemizde yapabilirsiniz. Programınızda donor kullanıyorsak, hazırlığı doktorumuz tarafından yapılır ve sizinle durumu an be an paylaşılır.

• Size en uygun taşıyıcı anne adayını belirliyor ve profilini sizinle paylaşıyoruz. Doktorumuz taşıyıcı annenin tüm sağlık taramalarını yeniden yapıp rahim hazırlığına başlayarak, embriyo transferine hazır hale getiriyor. (Taşıyıcı anne ile tanışıp tanışmamak tamamen sizin isteğinize bağlıdır)

• İşlem ve sözleşmelerin imzalanması için sizleri Tiflis’te misafir ediyoruz. Sizleri havaalanında karşılayıp tüm adımlarınıza eşlik ediyor ve bitiminde yine havaalanına uğurluyoruz. ( Yumurta hazırlığınız Gürcistan’da olursa Tiflis’te kalış süreniz 12 ila 15 gün arası, kendi şehrinizde olursa 2 ila 4 gün arası olarak değişmektedir.)

• Taşıyıcı anne adayına, embriyo transferinden 12 gün sonra gebelik testi yapıyoruz. ( B-HCG)

baby, newborn, child-4100420.jpg

• Gebelik oluştuktan sonraki 9 ay boyunca tüm kontroller ve ultrasonları, bebeğiniz ve taşıyıcı annemiz için gerekli analiz ve testleri sizinle an be an fotoğraf, video ve mail olarak paylaşıyoruz. (Dilediğiniz zaman Tiflis’e gidip kontrollere katılabilirsiniz.)

• Doğum tarihi belirlendikten sonra doğum için tekrar Tiflis’te buluşuyoruz. 10-12 gün içinde doğum ve tüm hukuki işlemleri tamamlayıp sizi bebeğinizle birlikte yaşadığınız şehre uğurluyoruz.

hemen iletişime geçin tüm detayları öğreniN.

İletişim Detayları

Tüm sorularınız için bizimle aşağıdaki bilgileri kullanarak ya da formu doldurarak iletişime geçebilirsiniz.

Adres

Şehit Erdoğan Mustafa Sok. No:19, Yenişehir, Lefkoşa / Kıbrıs

    Scroll to Top