fbpx

Taşıyıcı Annelik

Taşıyıcı Annelik Nedir?

Taşıyıcı annelik, biyolojik olarak çocuk sahibi olma imkanı olmayan çift veya bireylerin, bir taşıyıcı anne aracılığıyla bir çocuğa sahip olmalarını sağlayan yöntemdir. Taşıyıcı annelik sayesinde, çocuk hem biyolojik hem de hukuki olarak anne-babaya ait olur ve hukuki bağ tüm yasal haklar çerçevesinde korunur.

Taşıyıcı annelik, doğal yollarla biyolojik olarak çocuk sahibi olma imkanı olmayan ailelerin, genetik bağları olan bir çocuğa sahip olmalarına yardımcı olmayı hedefler. Programda genellikle IVF (in vitro fertilizasyon) gibi üreme teknikleri kullanılır. Bu süreçte çoğunlukla, ebeveyn adaylarından alınan yumurtaları ve spermler kullanılarak laboratuvar ortamında döllenme gerçekleştirilir ve embriyolar, taşıyıcı anne adayının rahmine transfer edilir.

Modern üreme teknolojilerinin ilerlemesiyle birlikte umut veren taşıyıcı annelik, ailelerin hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olurken, aynı zamanda dikkatle yönetilmesi gereken etik, hukuki ve duygusal yönleri bulunan bir süreçtir.

Taşıyıcı annelik süreci, sıkı yasal düzenlemeler ve etik kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir. Hukuki düzenlemeler ve anlaşmalarla sürecin tüm tarafların haklarını koruyan bir çerçevede yürütülmesi sağlanır.

autumn, fall, maternity-1850044.jpg

Profesyonel bir ekip ve kliniklerle çalışarak, taşıyıcı annelik sürecini güvenli ve destekleyici bir şekilde yürütürüz.

Ailelerin duygusal ihtiyaçlarına ve beklentilerine saygı duyar, tüm süreç boyunca rehberlik ve danışmanlık sağlarız.

Taşıyıcı Annelik Özellikleri

Taşıyıcı anneler, sıkı bir şekilde değerlendirilir ve sağlık kontrollerinden geçer. Taşıyıcı annelerde aranan bazı özellikler ajansa göre değişiklik gösterse de taşıyıcı annelerin genel olarak aşağıdaki kriterlere sahip olması gerekir.

Sık Sorulan Sorular

Taşıyıcı anne olmak istiyor ama aklınızdaki soruların cevaplarını merak ediyorsanız sayfamıza göz atabilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.
hemen iletişime geçin tüm detayları öğreniN.

İletişim Detayları

Tüm sorularınız için bizimle aşağıdaki bilgileri kullanarak ya da formu doldurarak iletişime geçebilirsiniz.

Adres

Şehit Erdoğan Mustafa Sok. No:19, Yenişehir, Lefkoşa / Kıbrıs

    Scroll to Top