HIV Pozitif Bireyler için Taşıyıcı Annelik

Bu programın amacı, taşıyıcı annenin ve çocuğun sağlık ve güvenliğini, bağışçı seçimi, yardımcı üreme teknikleri ve koruyucu ilaçlardaki en son gelişmelerden yararlanarak sağlamaktır.

HIV artık uzun süreli tedavi edilebilir bir enfeksiyondur. HIV'li kişiler, HIV olmayan kişilere benzer bir yaşam süresine sahiptir. Taşıyıcı annelik, HIV'li gey bireyler, HIV'li bekar bireyler ve bir veya daha fazla tarafın HIV pozitif olduğu ebeveynler için mükemmel bir seçenektir.

Doğurganlık kliniğinde çalışırken, sağlığınız ve güvenliğiniz her açıdan en yüksek önceliğe sahiptir. Klinik, sizi ve çocuğu korumak için en gelişmiş üreme tekniklerini, laboratuvar testlerini ve önleyici ilaçları kullanır.

Taşıyıcı Anne için, HIV Pozitif Bir Erkekten Sperm Kullanarak Embriyo Yaratmak

1992'de uzmanlar, HIV negatif kadınlarda tohumlama yapmak için HIV pozitif erkeklerden alacakları spermi yıkamaya başladı. O zamandan beri, bu teknikler, tamamen baskılayıcı HIV rejimleri ve dolayısıyla HIV'i kan içinde taşıma durumuna ek olarak önemli ölçüde ilerledi. Sperm donörünün bulaşıcı olmadığından emin olmak için şu üç kriteri sağlaması şarttır:

• Amaçlanan ebeveyn, HIV rejimine tamamen uyuyor
• Viral yük en az altı ay boyunca tamamen bastırılmıştır
• Cinsel yolla bulaşan herhangi bir aktif enfeksiyon yoktur

HIV virüsünü ömür boyu kontrol edebilen ilaçlarla, bu hastalık uzun vadede yönetilebilir bir hale gelmiştir. Ulusal araştırmalar artık HIV'li ve HIV'siz kişilerin yaşam standartlarını neredeyse aynı olacak şekilde hesaplıyor.